Termin szkolenia: 15.02.2014r.,
Godz. 9:00-15:00
Miejsce szkolenia: Kraków, ul. Józefa 26/28
Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest zdobycie praktycznej wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do prawidłowej kwalifikacji podatków VAT obowiązujących już w organizacjach prowadzących działalność statutową odpłatną. Przedstawienie zwrotu VAT od dotacji ze środków UE oraz budżetowych.
Dostosowanie i przygotowanie rozliczeń organizacji z podatku VAT. Przedstawienie nowych zasad wystawiania faktur i wielu innych ciekawych aspektów z zakresu ustawy o podatku od towarów i usług obowiązującychej od 1 stycznia 2014 roku.
Grupy docelowe:
Szkolenie adresujemy do pracowników działów księgowości, głównych księgowych, specjalistów ds. księgowości, asystentów księgowych, doradców podatkowych, oraz pracowników biur rachunkowych.
PROGRAM:
- Podatek VAT w organizacjach pozarządowych – konstrukcja i rola podatku; sposób ustalania podatku; podatnicy VAT; podstawowe prawa i obowiązki podatników VAT, przy działalności odpłatnej i gospodarczej
- Zakres oddziaływania podatku VAT; dostawa towarów i świadczenie usług na rynku krajowym; Czynności nie objęte podatkiem VAT.
- Stawki podatku VAT w organizacjach pozarządowych; Stawki obniżone i warunki ich stosowania w obrocie krajowym; Zwolnienia w obrocie krajowym i warunki ich stosowania.
- Ustalanie podstawy do opodatkowania podatkiem VAT w transakcjach krajowych dotyczących działalności statutowej odpłatnej oraz gospodarczej.
- Dokumentowanie dla celów VAT: faktury i faktury elektroniczne, noty, ewidencje
- Ustalanie momentu powstania obowiązku podatkowego w sytuacjach szczególnych – dotacje budżetowe i dotacje z UE
- Odliczenie podatku VAT; zwrot podatku VAT; korekta podatku VAT
- Obowiązki informacyjne związane z podatkiem VAT
- Kasy rejestrujące a VAT w organizacjach pozarządowych
Forma szkolenia:
- szkolenie ma charakter teoretyczno-praktyczny,
- konsultacje z trenerem.
Trener: ALDONA GIBALSKA- Wysokiej klasy specjalista z dziedziny rachunkowości i podatków, wieloletni praktyk w prowadzeniu podmiotów ekonomii społecznej. Trener z zakresu rachunkowości, rachunkowości budżetowej, podatków i finansów dla instytucji budżetowych, podmiotów gospodarczych i NGO. Współautorka publikacji „Fundacje i Stowarzyszenia – funkcjonowanie i opodatkowanie” – Wszechnica Podatkowa (Kraków 2013, 2012, 2011, 2010, 2009). W swoim dorobku posiada również wiele innych publikacji związanych z tematem finanse i rachunkowość. Wykładowca akademicki z zakresu zarządzania finansami. Wiceprezes Zarządu ds. finansowych Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wiceprezes Fundacji badań nad życiem i twórczością Heleny Modrzejewskiej, Członek Zarządu Małopolskiego Centrum Finansów i Rachunkowości sp. z o.o.
Zasady uczestnictwa: Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy
Formularz zgłoszeniowy-Zamiany VAT 15.02.2014(Word)
i przesłać na adres: szkolenia@mcfir.pl oraz dokonać wpłatę.
Koszt uczestnictwa w szkoleniu:
- 1 osoba – 250 zł Brutto
- 2 osoby z jednej firmy/organizacji – 210 zł/os. Brutto
Cena obejmuje: – koszt uczestnictwa w zajęciach, – materiały szkoleniowe, – zaświadczenie uczestnictwa, – bufet kawowy w czasie szkolenia.
KONTAKT:
e-mail: szkolenia@mcfir.pl,
Tel. 698 981 160